6.2. 2017 10:30

Už týždeň pracujem na hudbe k filmu Punk je HneĎ. Odprevadil som Barborku do školy a o 8:05 som si zalial zázvorový čaj. Na balkóne v kombinácii s cigaretou takto vyvolávam múzu.
Sneh pod balkónom sa roztápa a vyliezajú z neho ohorky cigariet, psie výkaly, fľaše od piva a aj tri fľaše od vodky. Vidím Lukášovu mamu vychádzať zadným východom z našej bytovky. Na chrbáte má batoh a obchádza autá zaparkované na pol chodníka.  Stráca sa mi z dohľadu. Chodieva sa ráno starať o Lukáša o pár blokov ďalej.
Lukáš leží asi doma na posteli. Nádor sa mu po operácii zmenšuje, začal aj veľa jesť. Sú to skvelé správy! Je až absurdné, ako sa človeku zo dňa na deň zmení život. My sa dnes tešíme, že začal zasa jesť. Celé dni len leží, pozerá do okna. Prebaľujú ho a kŕmia.

IMG_9290.jpg
Lukáš, ja a deti,  necelý mesiac pred diagnostikovaním nádoru na mozgu (6×8 cm)

Arve a Fennesz

26.1. som odohral sólo koncert na pražskom festivale Spectaculare. Vystúpil som pred Arve Henriksenom a Christianom Fenneszom. Cestou na zvukovku som ich stretol pred Palacom Acropolis. Fennesz ma spoznal. Pozvali ma na večeru, ktorú mali naplánovanú počas môjho koncertu. Dohodli sme čas 18:30, chceli môj koncert vidieť.
Po vystúpení som predával CD pred vstupom do sály, Arve predával tiež. Zakecali sme sa, a Arve mi napísal na papier svoje telefónne číslo a emailovú adresu. Povedal mi, že má radosť, že ma videl hrať, a že existujú tvoriví hudobníci z mladšej generácie, ktorí majú vlastný názor a majú čo povedať.
Veľmi ma to potešilo. Nehralo sa mi ľahko s vedomím, že počúva môj koncert. Arve je naozajstný maestro a vizionár!
Ďalší deň bola v čitárni UNI jazzu beseda o mojej knihe Zápisky I. Alchýmia úspechu a prehry.
Účastníci: Ja, Jano Sudzina, Zdeňek Slabý, Petr Slabý a Igor Wasserberger.

Doobeda sme s Janom prešli po Prahe pešo asi 15 km. Objavili sme starú pôrodnicu U Apolináře. Úžasná budova! Vlastne sme ju našli omylom. Hľadali sme BIO obchod, kde mal Jano niečo kúpiť manželke.

IMG-2876.JPG
Šatňa s Christianom Fenneszom

V siedmom nebi

Cestou mi volali z relácie V siedmom nebi. Šlo o Lukáša. Odmietol som natáčanie s Vilom Rozborilom. Lukáša navštevujem pravidelne, jeho malú dcérku Timeu beriem s mojou Barborkou na sánkovačky alebo na interiérové ihriská. Moja účasť v tejto show nemá podľa mňa vplyv na to, či mu Rozboril pomôže alebo nie. Mal by sa naňho ešte pozrieť Dr. Šteňa. Vraj je top na slovensku, plus mu má Rozboril vybaviť rehabilitácie v Kováčovej.

Veľmi silno držím Lukášovi prsty. Som veľmi rád, že začal jesť. No trpkú chuť, ktorú z tejto situácie mám v ústach, nedokážem prebiť ani cigaretou a zázvorovým čajom.

IMG-2910
Pražská pôrodnica U Apolináře
16265626_991590504275162_1940781289768042050_n
Jano Sudzina, Valér Dugas a ja. Raňajky v Lucerne