25.11. 2017 13:26

Vlak z Bratislavy, z našej štartovacej stanice, má meškanie… možno už aj hodinu!  Ideme s Ľubom Krajňákom do Prešova. Nastúpili sme do 1. triedy, teda mala to byť prvá trieda… Lístky som zaplatil za prvú… Nerád sedím v kupé s cudzími ľuďmi. Usadili nás, ale v kupé pre šiestich!!!  Vyštartovali sme. Čakal som sprievodcu, že túto situáciu napraví!
Prišiel a spustil:

“Dobrý deň, kontrola cestovných lístkov…”
“Vy nám idete kontrolovať lístky?! Tak si hádam všimnete, že mám mať dvojku oproti sebe v 1. triede!!!

Bol to nejaký veľmi mladý učeň a situáciu vyriešiť nevedel. Povedal, že sa pokazil vagón prvej triedy a mám sa sťažovať na internete…  Fajn. V kupé vďaka mne vznikla malá vzbura a dusno.

Jedálenský vozeň, ak nebude preplnený, to istí. Neznášam vlaky!

IMG-8831.JPG
Hotelová izba

Christian Fennesz

Včera som hral po prvýkrát s Christianom Fenneszom na festivale Next v Bratislave. Mal som veľmi dobrý pocit, bolo to úplne jednoduché… ľahký priebeh. Cestou taxíkom z Viedne do Bratislavy mi Christian zavolal či môžem sedieť po jeho pravici, lebo lepšie počuje na pravé ucho. Opúšťa ma tá moja malá tajná dumka menejcennosti a možno si naozaj pripravím sólový program. S Fenneszom je úplne super debata. Má suseda nad svojím bytom, ktorý je policajt a jeho manželka tiež. Keď začujú od Fennesza, čo i len malinký hluk, volajú políciu. Má štúdio v bývalej detskej  izbe svojej dcéry, ktorá sa už odsťahovala. Mal predtým niekde prenajaté priestory, ale zdvihli mu dvojnásobne nájomné, tak odtiaľ radšej odišiel. Mne je detská izba malá, musím si nájsť normálny priestor…
V šatni s nami sedel aj Jožko Vlk, Marek Sálka a Ľubo Krajňák. Dojedli sme všetko jedlo, ktoré nám organizátor pripravil a vypili sme všetko pivo.
Rozprávali sme sa o Mikovi Pattnovi, Davidovi Sylvianovi, Johannovi Johannssonovi a Ryuichimu Sakamotovi (Christian s nimi spolupracuje). Johannssona sa chystám kontaktovať. Email mi poslala naša spoločná známa Erna Ómarsdottír z Islandu. Erna je tanečníčka, herečka a spolupracuje s Bjork. Je skvelá!

Fennesz šiel späť taxíkom do Viedne a ja s Ľubom na hotel…

Teším sa, že sme si zahrali. Písal som mu email pred pár rokmi a poslal som mu poštou CD KOMARA. Aj stretnutie s ním a Arvem pred mojím koncertom v Prahe na Spectaculare festivale sa vyplatilo. Obaja ma videli hrať a ja som mal tú česť neskôr s oboma (jednotlivo) vystúpiť.

Bolo to jednoduché (email):
“Ahoj, Christian, pamätáš si ma z Prahy? Hrám s bubeníkom King Crimson v projekte KOMARA, zahral by si so mnou na festivale v Bratislave?“
Odpoveď: “Of course!“

IMG-8842
Zvuková skúška s Christianom Fenneszom v A4 v Bratislave

Sedíme s Ľubom  v jedálenskom vozni, dávame si druhé pivo. Nechce sa nám vrátiť do toho kupé pre šiestich…. Asi si dáme niečo vyprážané, cestoviny vedľa na stole nevyzerajú najlepšie.

Počúvam soundtrack z filmu Revenant od Ryuichiho Sakamota. Chcem si pustiť jeho nový album ESync, ale vo vlaku stále padá internet.