Pricestoval som domov (opäť na golfe Jana Sudzinu) z druhého koncertu s Erikom Truffazom. Hrali sme na festivale „Are you free?“ v Dunajskej Strede. Teším sa, že takého podujatia niekto na Slovensku organizuje. O všetko bolo skvele postarané. Publikum bolo výborné. Hrali sme viac ako hodinu.
Erik bol veľmi vtipný a dobre naladený. Má novú priateľku a pochválil sa mi, že je konečne zasa zamilovaný. Užíva si určite viac ako ja, a to som o 23 rokov mladší (povedal on). Teším sa z neho, nech mu to vydrží aspoň mesiac, haha.
Rozobrali sme ponuky na spoločné koncerty na rok 2019. Je ich celkom dosť. Jeho agent ale uprednostňuje Erikov Quartet. To chápem, živí tam niekoľko ľudí, nemôže zablokovať ich koncerty naším duom a nechať ich sedieť doma.
Začal som pracovať na spoločnom albume. Možno to bude len EP, čakáme čo povie Erikov vydavateľ, či nám dá povolenie. Erik má exkluzívnu zmluvu s firmou Werner.

IMG-4251

Večer som si dal pivo, Erik víno.
Chcel niečo na spanie, no čašník nemal žiaden uspávací čaj, tak mu Erik jednoducho povedal: “OK, give me Wine!” Doniesli mu 1dcl, potom si poprosil ešte jeden pohár. No a občas mi potiahol z cigarety.


Riešili sme aj situáciu v rámci hudobného biznisu…
“Trh sa zmenšuje, festivaly chcú legendy. Nové mená už trh neprodukuje (alebo veľmi málo), a ak, tak senzácie… alebo je to len o money. Treba sa tešiť zo života a z toho, že môžeme hrať. Doba je veľmi povrchná… Music is perfect!  Mladí to majú ťažké, je to len na ich pleciach, existujú dotácie, rôzne podpory. V mojom prípade sa veci začali hýbať, keď mi bolo asi 37. Dovtedy to bolo naozaj ťažké. Hrali sme v prázdnych kluboch, kde to len bolo možné.”


Motivoval ma tým dorábať ďalšie skladby na naše EP, alebo možno na album.

IMG-4256

Vrátil som sa na festival a veľmi príjemne som si pokecal s Janom Hocekom z Jazz Portu o filmoch Andreja Tarkovského. Nasledujúce koncerty odohrám so Zdenom Hlinkom (Vídžej ZDEN) a potom si konečne zahrám s Arvem Henriksenom na Palm jazz festivale v Gliwiciach 21.10. 2018


Ponáhľal som sa domov, dlá cesta, vyložiť auto a príprava na ďalšie koncerty.


Igor Vida ďakujem za pozvanie!

IMG-4250.JPG
Hotelová izba