24.1. 2019 5:55

Veľmi intenzívne pracujem na hudbe na náš spoločný album s Erikom Truffazom.
Mám cca 35 minút hudby. Potrebujem sa dostať aspoň na hodinu dvadsať a vybrať dobrých 45 minút.
Nápady si exportujem do telefónu a počúvam ich počas mojích každodenných prechádzok. Túžobne očakávam, čo do mojích nápadov Erik nahrá. Vždy je to prekvapenie. Niečo čo som naozaj nečakal. Má v hre takú špinu, život, neviem ako to pomenovať.
Je skvelý. Nehrá so mnou unizóno, ale hraje sa a variuje v mojích témach.

Snažím sa každý deň nahodiť nejaký nápad. Inšpiroval ma Arve Henriksen. Ten stále apeloval, aby som si robil hudobný denník. Neskôr ho počúval a triedil. Dokonca som vyhrabal aj elektronický beat, ktorý som vyrobil na druhý album KOMARA. Nápadov som mal 10 no Pat Mastelotto začal comeback tour s King Crimson, ktoré trvá už  možno tri roky. Nemal čas sa im venovať a mne sa už nepáčia. Ak niečo dokončím, musí to ísť von. Nakoniec si tento nápad našiel svoje miesto.

Nahrávam prevažne nástroj Ronroco, Guitalele a používam kontrabas z Logic Pro X. Neskôr ho možno nahradím živým hráčom. Ronroco a Guitalele nahrávam na
AKG C4000B a Shure Sm 57. Rozmýšľam, že ho pôjdem neskôr pretočiť do veľkého štúdia a zmixujem do kopy.
Mám rád moju zvukovú kartu Motu Traveler MK3, ktorá je so mnou už 6 rokov. Precestovala aj turné v USA, koncerty v Európe a bola vlastne pri tvorbe všetkých soundtrackov čo som robil. Nahrával som na nej album KOMARA, gitary pre Stevena Wilsona, atď…

6:16 ráno, Barborka práve vstala a prišla ma pohladkať. Davidko má nultú.  Musím ho zobudiť. Och deti, ako vás mám rád.

Kúpil som si 200 eurovú zvukovú kartu Focus Rite 6i6 2 generation na koncerty. Nechcem už Motu toľko vláčiť. Focus Rite má 4 výstupy a to mi stačí na koncerty. Dve kombá a dve linky do PA systému.

Zistil som, že na chodbe, kde mám štúdio má ateliér Peter Popelka.

IMG-5904.JPG
Ateliér Petra Popelku

 

 

8:00 mám tréning a tak skúšku s Tomášom Mutinom. Ideme sa chystať na náš koncert. Hráme 1.2. na festivale Demobit v Bratislave. Včera na tréningu bola taká makačka, že som sa skoro povracal a to už mám čo to za sebou.
Robo mi dal boxovať (tak jemne) so svojím synom. Schytal som pár do hlavy …

 

img-7336
Ja a Tomáš Mutina

 

 

Práve sa predalo KOMARA Cd do USA.

3% baterka,

Konec