5:51 6.7.2020
Pomaly sa dohadujú koncerty. Tie pre mňa veľmi dôležité v zahraničí nie. Nikto nevie kedy príde druhá vlna. Mrzí ma, že nevyšiel koncert v Prahe v Divadle X 10. Mali sme krstiť album Sculpting in Time, hrať do filmu Stretnutie s Michalom Kořánom a odtiaľ rovno do Bratislavy hrať niekoľko skladieb s Erik Truffaz Quartet.
Nakoniec som rád, že som si vtedy pri pive vymyslel projekt Punk je Hneď! s live hudbou. Dajú sa hrať sólo koncerty v tejto podobe po Slovensku. Snažím sa rozbehnúť aj live projekt Crime on The Bunny. Zobral si by som na bicie Jožka Ragana. Nedarí sa nám zabookovať ani jeden koncert.
Vyzerá, že po tej Corone alebo medzi jej fázami to bude ešte horšie, ako sme predpokladali. Ten takzvaný hlad po kultúre už asi nepríde. Ak sa to vôbec vráti do normálu tak to nebude ani tak, ako bolo pred Coronou. Krachlo kopec prevádzok, hudobných klubov a muzikantov. Hlavne, že otvorili obchody a krčmy. Na to raz doplatíme…

(Dobre je to ukázané v druhom diely prvej série Black Mirror. Páči sa mi tá myšlienka, že človek už nebude mať prácu, preto bude bicyklovať na trenažéri, aby vyrábal energiu pre stroje, ktoré ho obsluhujú. Za to bude dostávať čísla a kupovať za ne virtuálne veci. Nedokáže už rozoznať talent, cit, dotyk duše umením,… Len žere… Toho vnímavého nakoniec pohltí tento systém. Aj takto sa dá vysvetliť časť výroku Platóna “Nakoniec vám budú vládnuť tí najneschopnejší z vás, …”)

V auguste plánujeme vydať v Hevhetii troj CD. Album s Arvem, Crime on The Bunny a Short Poems pre Ronroco (pracovný názov). Možno by som dal na CD aj album Sound behind the hause. Písal som si so Stevenom Wilsonom. Vralev mi, že má takéto zvuky aj na CDs a občas ich počúva. Čiže by sme mohli vydať štvor Cd…? Musím porozprávať s Janom. Jano tvrdí, že digitálny album pre neho nieje riadne vydaný. Album má byť na CD.

Chystám sa pomaly aj na môj filmový workshop na Hevhetia festivale v Košiciach. Chcel by som tak úprimne porozprávať o tom, ako robím hudbu k filmom, čo som sa naučil a, čo všetko som od analyzoval na rôznych masterclass, worshopoch alebo debatách s hudobníkmi, s ktorými spolupracujem.

Potešil ma aj Erik TRuffaz s jeho novým videom, ktoré nahral vo vinnom sade vo Francúzku. Začína mojou skladbou na Ronrocu. Čoskoro ho zverejní.

Posledné týždne si dávam pauzu od štúdia. Pracujem viac menej pasívne. Počúvam hudbu, pozerám filmy, chodievam boxovať do vreca a bicyklujem. So synom pozeráme filmy od Formana, Tarkovského až po Kubrika,…
Zberám energiu na sláčikový kvartet, do ktorého by som sa chcel pustiť.
Veľmi zle spím a trocha som sa rozpivoval. Mávam často úzkosť. Hlavne v noci. Bol som si dať vyšetriť srdce. Vyzerá, že je všetko v poriadku. Mám vraj športové srdce.

Katka Hricová z Kardiológie v Košiciach mi povedala. “David, úzkosť je súčasťou teba a tvojho talentu, vidíš svet ináč ako “My”…”

Chcel nahrať na kopci za blokom zvuk žiab. Najpr som si myslel, že sú to sovy. Neskutočné rytmické pásma v bažine. No chodievajú tam blízko popíjať deti víno a robia hluk. Navyše je vždy niekde v tráve hlasný cvrček.

Mal by som nahrať sólo pre John Van Tongerena na jeho nový album. Pat Mastelotto mi poslal improvizácie na bicie. Máme s ním a Arvem urobiť projekt. Arve si chce dať pauzu od nahrávania až do septembra. Asi je to dobrý nápad.
Teším sa, že ho zasa stretnem osobne v Košiciach na Hevhetia festivale. Mal by prísť aj Erik Truffaz.
Dúfam teda, že nepríde druhá vlna Corony …

Práve vstala Barborka. Dnes príde Lukáš z nemocnice z Ba!