Ahojte,

Túto stránku som spustil na základe mojej knihy Zápisky I. Alchýmia úspechu a prehry. Kniha skončila vetou “Ozval sa mi Steven Wilson… “
V čase vydania som nemohol verejne prehlásiť, že som nahrával gitary na jeho album To The Bone. Dostával som od vás správy na sociálnych sieťach, kde ste sa ma pýtali, ako to celé dopadlo, čo mi povedal. Postupne šli verejnosti informácie od jeho vydavateľa a dozvedeli ste sa, že som nahral sólo, gitarové zvuky a nosné gitary do skladby Detonation. Moja spolupráca s ním začala skladbou Song of I v ktorej sú pulzujúce gitary a sláčikové atmosféry.

Včera som si v štúdiu otvoril Special De Luxe Box albumu To The Bone, kde je zverejnená emailová komunikácia Stevena s jeho producentom. Píše, že moje sólo je highlight albumu (netušil som to)

Následne som si pozrel video z natáčania albumu. Počujem, ako do môjho sóla bubnuje Jeremy Stacey (bubeník Gallaghera, Sheryl Crow, Eurhytmics, Bocelli, Robbie Williams, King Crimson…) Gitary som nahrával na Vianoce v byte na Karpatskej v Prešove. Nemal som k dispozícii svoj priestor. Je to celé šialené a neuveriteľné…

Song of I od 12:03
Detonation od 20:35


Denník som si stále písal a plán na jeho vydanie knižne zlyhal. Preto som vyrobil túto stránku. Nepíšem sem príliš často aj keď sa o to pokúšam. Keď mi to nejde z prvej tak článok vyhodím.
Dnes ráno som prezrel štatistiky a zistil som, že je tu priemerne 3600 čitateľov ročne. Som veľmi milo prekvapený a potešený!

Občas sa ma pýtate, ako by ste ma mohli podporiť.
Prišla mi takáto otázka:

 • “Kamarát by chcel podporiť tvoju tvorbu, ale nevie ako…

Povedal som mu:

 • je to jednoduché
 1. Môže si kúpiť moje CD, LP na internete alebo priamo na mojom BandCampe. V booklete CD sa dozvie, kto každý na abume hral, kto ho mixoval, mastroval a navyše môže mať hudbu naozaj v ruke a odložiť si ju do poličky. Môže vidieť prácu maliara a grafika. K tomu dostane zadarmo link na digitálny album.

  Link: https://davidkollar.bandcamp.com/merch

 2. Môže si kúpiť album digitálne na mojom BandCampe. Dokonca je tam možnosť zaplatiť dobrovoľne väčšiu sumu. Príde mu následne link, kde si vyberie v akej kvalite si chce album stiahnuť (od MP3 at po Flac). Keď si pozrieš video vyššie, ako Steven album nahráva tak MP3 a navyše cez laptop repráky sú neodpustiteľnou kombináciu.

  Link: https://davidkollar.bandcamp.com/music
 3. Môže si na mojom BandCampe kúpiť celú diskografiu digitálne. Všetky albumy vo vysokom hudobnom rozlíšení.

  Buy Digital Discography: https://davidkollar.bandcamp.com/album/sonic-pulses
 4. Môže mi napísať na FB, že by chcel CD čká osobne, podpísať, môžeme sa stretnúť a porozprávať.

  Link: https://www.facebook.com/davidkollarofficial/
 5. PayPal mi vytvoril stránku paypal.Me, kde sa dá vložiť ľubovoľná čiastka priamo na môj paypal účet.

  Link: https://www.paypal.com/paypalme/DavidKollarMusic?locale.x=sk_SK

 6. Dokonca Spotify ponúka v profile hudobníka COVID 19 support. Ak je na Spotify tak môže kliknúť a otvorí sa mu PayPal.me z bodu 5. Niekto mi takto poslal 50euro minulý týždeň.

  Link: https://open.spotify.com/artist/1Sbb9R4PFdQNyGltdkAZzM#=

 7. Na BandCampe ponúkam aj tričká a grafiky z albumov, ktoré vyrobili maliari. Tričká sa skôr dopredávajú.

  Link: https://davidkollar.bandcamp.com/merch

 8. Aj táto stránka mi od dnes ponúka možnosť podpory od čitateľov. Link dole.

Občas mi aj píšete či by som nechcel robiť V logy. Necítim sa veľmi dobre pred kamerou. Neviem, čo by som na Youtube pridával dva krát do týždňa. Prídem si trápny.
“Ahojte, to som ja David a dnes si povieme niečo oDajte mi prosím like a follow a koment…”
Cítim sa doma, keď k vám prehováram práve cez moju hudbu, ktorá sa stále vyvíja a budujem si svoj vlastný hudobný jazyk.
Denníky umožnia náhľad do jej pozadia. Prezradia jej vznik, tvorivý proces a prípadne podnety na tvorbu…

Rozpracoval som nový projekt.
Začal som robiť rozhovory s mojimi hudobnými kolegami a priateľmi. Nechám tomu čas a uvidím, ako to dopadne. Začal som s Pat Mastelottom a Eivindom Aarsetom.

Ďakujem za váš čas a vašu podporu.


David

One-Time
Mesačne
Ročne

Jednorázova podpora

Mesačná podpora

Ročná podpora

Vyberte čiastku

$5.00
$15.00
$100.00
$5.00
$15.00
$100.00
$5.00
$15.00
$100.00

Vlastná čiastka

$

Vašu podporu si veľmi vážim

Your contribution is appreciated.

Vážim si vašu podporu.

DarovaťDarovaťDarovať